Strona głównaInspiracjeNiebanalne noclegi w Polsce

Niebanalne noclegi w Polsce

Byliśmy, nocowaliśmy, polecamy :)

Zazwyczaj najpierw wybieramy miejsce, które chcemy zobaczyć, a dopiero potem szukamy w okolicach miejsca do spania. Jednak dziś chcemy Wam pokazać pięć noclegów, które mogą być celem samym w sobie. Są urokliwe, intrygujące, ze wspaniałymi gospodarzami i często z doskonałą kuchnią. Bierzcie i korzystajcie na zdrowie :) Przedstawiamy niebanalne noclegi w Polsce!

Zielone Okiennice

To pokoje gościnne położone na Mazurach, w okolicach Giżycka. Miejsce na lokalnym końcu świata, gdzie hałas robią żaby w stawie i ptaki na łące. Nad stawem można odpocząć w hamaku albo na leżaku, w ogrodzie wypić kawę pod świergot wróbli, a jak znudzi się błogie lenistwo, można wskoczyć na rower i zwiedzić okolicę. No i te śniadania! Powtórzę to jeszcze raz: miałam łzy w oczach, że nie dam rady wszystkiego spróbować! Do tego tuż za rogiem jest Karczma Stara Kuźnia. Niczego nie trzeba więcej :)

Miejsce tylko dla dorosłych, tylko w okresie letnim.

Niebanalne noclegi w Polsce – Zielone Okiennice od strony ogrodu

Zielone Okiennice – wypoczynek na Mazurach

Lubimy miejsca z dala od szosy, w których czas płynie spokojnie, a wrzawę i hałas robi wyłącznie przyroda. Takie właśnie są Zielone Okiennice – miejsce wyjątkowe, na lokalnym końcu świata. Chociaż w razie potrzeby do cywilizacji jest całkiem niedaleko 🙂

Mazurskie Uroczysko

Kolejne miejsce na Mazurach, tym razem w okolicach Szczytna. Urocze gospodarstwo położone nad jeziorem Łęsk, otoczone lasem, daleko od szosy. Szum drzew, śpiew ptaków i tylko czasem bzyczą jakieś owady ;) Można popływać łódką, pojeździć na rowerze, skorzystać z plaży i kąpieliska. W dodatku karmią przez cały dzień i można zrobić ognisko lub grill. Nad jeziorem jest baza nurkowa, a w Szczytnie restauracja Mazuriana ze stekami pierwsza klasa ;)

WWW Mazurskiego Uroczyska

Niebanalne noclegi w Polsce – Mazurskie Uroczysko

Mazurskie Uroczysko na weekend

Idzie weekend, a Ty nie masz planów? To proste – ruszaj na Mazury! Proponujemy wypoczynek w cudownie położonym Mazurskim Uroczysku, kolację w Szczytnie w restauracji Mazuriana, a na koniec jeszcze mały bonus 😉

Pensjonat Barokowy Zakątek

Tym razem zapraszamy do Świdnicy! W starym liceum związanym z Kościołem Pokoju mieści się dziś pensjonat. Otoczenie ma niezwykłe: stary park, zabytkowy cmentarz i niesamowity Kościół Pokoju, który zwiedzić trzeba koniecznie (to jeden z dwóch ocalałych, zabytek wpisany na listę UNESCO). W cenie pobytu jest pyszne śniadanie. A wjazdu na teren pilnuje przytulna, również barokowa, kawiarenka ze smakołykami, w dodatku długo czynna, więc nie ma to jak lampka wina przed snem ;)

WWW Barokowego Zakątku

Dzwonnica i pensjonat Barokowy Zakątek

Pensjonat Barokowy Zakątek

W Świdnicy na Placu Pokoju, poza niewiarygodnie pięknym Kościołem Pokoju, mieszczą się zabytkowe, 300-letnie budynki: niegdyś ewangelickie liceum, dzwonnica, dom stróża i dom dzwonnika. Dziś te budynki mają zupełnie inne funkcje. Na przykład w liceum mieści się pięknie urządzony pensjonat Barokowy Zakątek (fantastyczne śniadanie wliczone w cenę!). Jeśli jesteście jego gośćmi, zwiedzanie kościoła macie w cenie noclegu 🙂

Dylewianka

Wracamy na północ! Niedaleko Ostródy (kojarzycie Kanał Elbląski?) mieści się ekologiczne, certyfikowane gospodarstwo agroturystyczne, w którym gospodarze hodują kozy i wyrabiają własne, pyszne kozie sery. A z takiego sera potem powstaje sernik i uwierzcie mi, że nie wierzyłam, że może być taki dobry (wzięłam dokładkę, przyznaję się). Oczywiście nie samym serem człowiek żyje, a gospodarze nie pozwalają nikomu zgłodnieć ;) Okolica jest typowo spacerowa (albo rowerowa), więc Dylewianka to idealne miejsce na aktywny wypoczynek.

WWW i FB Dylewianki

Dylewianka od strony ogrodu

Dylewianka – raj dla wielbicieli kozich serów!

Lubicie spacerować w pięknych okolicznościach przyrody? Sączyć kawę na tarasie z widokiem na sad? Dobrze zjeść? A może długie wycieczki rowerowe? I jeszcze z nutą historii w tle? 🙂 Jeśli tak, to mamy dla Was doskonałe miejsce wypadowe ze świetną – ekologiczną! – kuchnią, gdzie poczujecie się jak w domu wśród dawno niewidzianych przyjaciół.

Gościniec na Wroniej Górze

Tym razem zabieramy Was w okolice Tarnobrzega, ale… nie jesteśmy pewni, czy można tu jeszcze przenocować. Właścicielem Gościńca, jak również niedalekiego Pałacu Dzięki, jest autentyczny baron, w dodatku rosyjskiego pochodzenia. Pałac jest w trakcie odnowy, a baron chętnie widzi u siebie gości, choćby tylko na zwiedzanie (nas poczęstował rosyjskim piwem ;) ) – zbiera w ten sposób datki na dalsze prace. Zajrzyjcie, będąc w okolicy, bo to nie lada ciekawostka.

WWW i FB Gościńca na Wroniej Górze/Pensjonatu Dzięki

Niebanalne noclegi w Polsce – Gościniec na Wroniej Górze

Odwiedziny u barona – Gościniec na Wroniej Górze

Nocowaliście kiedyś u szlachcica? A konkretnie u barona? Bo w tym przypadku to było bardzo interesujące doświadczenie. Pod każdym względem! 🙂

Zupełnie szczerze polecamy te wszystkie miejsca. Większość jest związana z fantastycznymi doznaniami kulinarnymi, ale liczy się też klimat, atmosfera i doznania estetyczne :) A tego nie brakuje nigdzie. A Wy znacie jakieś niebanalne noclegi w Polsce?

(lipiec 2021 r.)

Odpowiedz

Skomentuj
Podaj swoje imię

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Jak się spotkali? Przypadkiem, jak wszyscy. Jak się zwali? Na co wam ta wiadomość? Skąd przybywali? Z najbliższego miejsca. Dokąd dążyli? Alboż kto wie, dokąd dąży?

Denis Diderot "Kubuś Fatalista i jego pan"

Najchętniej czytane