Strona głównaPodróżeSzczepankowo – wypoczynek nad jeziorem

Szczepankowo – wypoczynek nad jeziorem

Szczepankowo to takie miejsce, w którym można się zaszyć wśród zieleni i odpocząć od codziennego zgiełku. Niby jest niedaleko od szosy, ale schowane w lesie. Niby jest to ośrodek wypoczynkowy, ale kameralny. Nieduże jezioro przyciąga wędkarzy. Można wędkować z pomostu albo z łódki. Kawałek za ośrodkiem jest kąpielisko. A okoliczne lasy zachęcają do spacerów.

Szczepankowo - przystań
Szczepankowo – przystań

Wszystkie pokoje mają widok na jezioro. Ośrodek ukryty jest w lesie, dzięki czemu w upały spokojnie da się wytrzymać w budynku. Na parterze jest stołówka, sala kominkowa i telewizyjna. Na śniadanie właściciele zapraszają o 8:30, na obiad o 15.00. Przy okazji obiadu dostajemy też tacę z kolacją. Na każdym piętrze do dyspozycji gości jest lodówka i czajnik bezprzewodowy, a pokoje (z łazienkami) są wyposażone w talerzyki i kubeczki. Na terenie ośrodka jest plac zabaw dla dzieci.

Tak wygląda ośrodek
Tak wygląda ośrodek. Ten balkon ze zwisającymi ubrankami nurkowymi to oczywiście nasz ;)
Zejście do jeziora na terenie ośrodka
Zejście do jeziora na terenie ośrodka
Drewniane pomostki kuszą :)
Drewniane pomostki kuszą :)
Pan myśliwy :)
Pan myśliwy :)

Nieopodal ośrodka była kiedyś kopalnia. Teraz pozostały po niej zniszczone budynki i fragment bocznicy kolejowej, wszystko wzięte we władanie przez przyrodę.

Budynki starej kopalni
Budynki starej kopalni
Bocznica kolejowa
Bocznica kolejowa

Poszliśmy na spacer dookoła jeziora. Nie obeszliśmy całego, bo ciągle musieliśmy się zatrzymywać z powodu… poziomek! W lesie było ich zatrzęsienie :)

Poziomki!
Poziomki!
Jezioro Szczepankowskie nie jest duże
Jezioro Szczepankowskie nie jest duże
Przyroda ;)
Przyroda ;)

Pięknie tam. I cicho, i spokojnie. Jeśli chcecie odpocząć, ponicnierobić, pogapić się na zwierzątka, pospacerować – to miejsce jest naprawdę w sam raz ;)  My wykorzystaliśmy to jako bazę wypadową na nurki (Nemo w Kulce). Zadziałało :)  Najbliższy sklep znaleźliśmy w Dźwierzutach. Jest czynny w weekendy i to cały dzień :)

Las po deszczu
Las po deszczu
Okolice
Okolice
Groźny krajobraz ;)
Groźny krajobraz ;)

Wyszperane w Sieci:
Ośrodek Szczepankowo

Gdzie to jest?

Ośrodek w Szczepankowie to spokojna lokalizacja nad jeziorem z dala od zgiełku.

(lipiec 2016 r.)

Odpowiedz

Skomentuj
Podaj swoje imię

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Jak się spotkali? Przypadkiem, jak wszyscy. Jak się zwali? Na co wam ta wiadomość? Skąd przybywali? Z najbliższego miejsca. Dokąd dążyli? Alboż kto wie, dokąd dąży?

Denis Diderot "Kubuś Fatalista i jego pan"

Najchętniej czytane