Strona głównaKrajeHiszpania"Ostatnia bitwa Templariusza" Arturo Perez-Reverte

“Ostatnia bitwa Templariusza” Arturo Perez-Reverte

Sewilla na równi z ludźmi jest głównym bohaterem książki

Nasza wyprawa do Sewilli prawdopodobnie nigdy by nie doszła do skutku, gdyby nie ta książka. Odkąd ją przeczytałam w okolicach roku 2003, chciałam zobaczyć to piękne i tajemnicze miasto, o którym w tak poetycki sposób pisze Arturo Perez-Reverte. Chciałam poczuć zapach pomarańczy, chciałam zgubić się w labiryncie uliczek w dzielnicy Santa Cruz i spacerować nad brzegiem Guadalquiviru.

Nikt nie mógłby wymyślić takiego miasta jak Sewilla.
Ostatnia Bitwa Templariusza, Arturo Perez-Reverte

Wreszcie wyprawa zaczęła nabierać rumieńców, a ja zaczęłam szukać dodatkowych informacji o Sewilli i tak trafiłam na stronę Pisane w Sewilli. Blog jest pełen zaskakujących i atrakcyjnych informacji nie tylko o stolicy Andaluzji, ale także o całym regionie i Hiszpanii w ogóle. To stamtąd wzięłam adres baru El Peregil, gdzie serwują wyśmienite wino z pomarańczy. I ciągle żałujemy, że już skończyły się nasze zapasy – najwyraźniej będziemy musieli pojechać do Sewilli raz jeszcze! :)

Sewilla to wynik nakładania się historii, niemożliwy do wyjaśnienia związek elementów, które wyglądałyby zupełnie inaczej, gdyby występowały oddzielnie. Różaniec paciorków czasu, krwi i modlitw w rozmaitych językach pod tym samym błękitnym niebem i mądrym słońcem, zrównującymi wszystko w upływie wieków. Mówiłyby o tym kamienie, które wiele przeżyły, gdyby zapomnieć na chwilę o kamerach wideo, pocztówkach, autokarach pełnych turystów i bezczelnych dziewczątek, gdyby przyłożyć do muru ucho i słuchać.
Ostatnia Bitwa Templariusza, Arturo Perez-Reverte

Czy stary, barokowy kościółek w Sewilli może zabijać? Jeśli nie, to czy haker, który włamał się do osobistego komputera Jana Pawła II, po prostu kłamie? A jeśli tak, to jak Kościół poradzi sobie ze świątynią-terrorystką?
Z Watykanu do Sewilli wyrusza agent specjalny w sutannie, ksiądz Lorenzo Quart. Zanim wyświetli zagadkę tajemniczych śmierci, pozna jedno z najcudowniejszych miast świata, pozna jego niezwykły folklor uliczny, pozna kilka fascynujących kobiet, wreszcie pozna smak dylematów, przed którymi stoi współczesne chrześcijaństwo na przełomie tysiącleci. Kolejny inteligentny thriller hiszpańskiego mistrza, jak zwykle z wielką sztuką w tle.

Odpowiedz

Skomentuj
Podaj swoje imię

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Jak się spotkali? Przypadkiem, jak wszyscy. Jak się zwali? Na co wam ta wiadomość? Skąd przybywali? Z najbliższego miejsca. Dokąd dążyli? Alboż kto wie, dokąd dąży?

Denis Diderot "Kubuś Fatalista i jego pan"

Najchętniej czytane