Strona głównaInspiracjeAlpakówka – miejsce miłe w dotyku

Alpakówka – miejsce miłe w dotyku

[Update: Alpakówka zakończyła swoją działalność w kwietniu 2022 r.]

Alpaki co prawda pochodzą z Ameryki Południowej, ale coraz częściej można je spotkać w Polsce. Łatwo się adaptują do nowych warunków i z niezmąconym spokojem pożerają naszą polską trawę :) Wzbudzają sympatię swoimi wiecznie uśmiechniętymi pyszczkami – czyż alpaki nie wyglądają na zadowolone z życia? ;) Są też bardzo łagodne i zazwyczaj nie przeszkadza im towarzystwo ludzi. No a do tego dają cudowne w dotyku, mięciutkie i bardzo ciepłe runo. Co można zrobić z wełny alpak? Na przykład… kołdrę na długie, zimowe noce! Bo głaskanie alpaki rodzi ogromną chęć zanurzenia się w tym milutkim puchu, którym są pokryte – szczególnie te młodziutkie.

Alpakówka - dwie alpaki
Mama Mira i córka Luna
Alpakówka – tu spotkasz alpaki, Kazimierz Dolny, okolice
Luna jest zaciekawiona
Alpakówka – mała alpaka
Poznajcie młodziutką Malikę :)

Alpakówka koło Kazimierza Dolnego

My na alpakoterapię wybraliśmy się nad Wisłę, niedaleko Kazimierza Dolnego, do Alpakówki. To miejsce wyjątkowo spokojne, chociaż w środku wsi. Otoczone drzewkami owocowymi, dzięki czemu czujemy się jak w środku sadu – wszędzie jest zielono i przytulnie. W Alpakówce mieszka pięć dorosłych i dwie młode alpaki, wszystkie rasy Huacaya. Można przyjechać i się do nich poprzytulać, można je karmić, głaskać i robić sobie z nimi zdjęcia, ale koniecznie trzeba się wcześniej umówić, bo alpaki mogą być na wczasach ;) Adres e-mail: [email protected], telefon: 502 023 240, www.alpakowka.pl.

Alpakówka – Alpaka karmiona smaczną trawą
Można je karmić :)
Alpaki mają bardzo przyjazne pyszczki
A to Aysha, mama Maliki
Alpaki, Kazimierz Dolny i okolice
Alpaki na swoim terenie
Alpakówka, Kazimierz Dolny i okolice
Ale zawsze zainteresowane trawką :)

Dobrym pomysłem będzie połączenie podziwiania alpak ze spacerem nad Wisłą, bo Alpakówka leży tuż przy jej dzikim brzegu. Właściciele Alpakówki: Pan Andrzej wraz z córką Marcelą i jej mężem Mikołajem oferują także inne atrakcje, na przykład piknik w Alpakówce – regionalne sery, wino z lokalnej winnicy, owoce i grill w towarzystwie ciekawskich alpak – któżby się temu oparł? ;) Gospodarze są otwarci na pomysły, a okolica jest na tyle cudna, że zdecydowanie warto tam skoczyć na weekend. A już niedługo wizytę będzie można zwieńczyć zakupem produktów robionych ręcznie z wełny alpak. No to przytul swój przyszły sweterek ;)

Mniam, mniam!
Alpaka pogryza trawę
Czyż nie jest urocza?

Alpakówka na Instagramie.
(sierpień 2019 r., update: czerwiec 2023 r.)

Odpowiedz

Skomentuj
Podaj swoje imię

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Jak się spotkali? Przypadkiem, jak wszyscy. Jak się zwali? Na co wam ta wiadomość? Skąd przybywali? Z najbliższego miejsca. Dokąd dążyli? Alboż kto wie, dokąd dąży?

Denis Diderot "Kubuś Fatalista i jego pan"

Najchętniej czytane